Andere subsidiemogelijkheden voor Vlaamse audiovisuele professionals
INTERNATIONALE SUBSIDIEMOGELIJKHEDEN
Raad van Europa
- Eurimages: Naast Creative Europe Media, bestaat er in Europa een ander fonds voor de audiovisuele sector, Eurimages. Dit wordt beheerd door de Raad van Europa en subsidieert coproducties tussen minimum twee Europese landen, en ondersteunt distributie en vertoning van Europees audiovisueel werk. Er zijn 4 deadlines per jaar.
Andere Europese subsidieprogramma's
- De subsidiewijzer van Vleva bundelt het meest relevante EU-instrumentarium voor de creatieve en culturele sectoren. In eerste instantie maak je een selectie op basis van de door jou gehanteerde organisatievorm. Aansluitend kies je welke prioriteiten op jouw praktijk van toepassing zijn.
- Bekijk de video van VLEVA: Europese subsidies voor dummies
- Hier vind je de nationale contactpunten voor de verschillende Europese subsididies.
NATIONALE SUBSIDIEMOGELIJKHEDEN
Subsidiewijzer Departement CJM van de Vlaamse overheid
Naast de steun via Creative Europe, zoek je in Vlaanderen en Brussel wellicht ook andere bronnen van ondersteuning. Het Departement Cultuur, Jeugd en Media heeft een handige subsidiewijzer op zijn vernieuwde website.
Vlaamse steunprogramma's
- Vlaams Audiovisueel Fonds vzw: biedt subsidies voor film, documentaire, animatie, televisie, crossmediale projecten en opleidingen.
- Flanders Image: is de cel binnen het Vlaams Audiovisueel Fonds die de promotie van de Vlaamse film ondersteunt en de inzendingen naar (buitenlandse) festivals faciliteert. Als je geregistreerd bent, vind je er ook een overzicht van festivals en markten.
- Mediarte: is het Sociaal Fonds voor de Audiovisuele Sector in Belgie (Paritair Comité 227) en biedt subsidies voor opleidingen.
- Screen Flanders: is de economische maatregel voor film die midden April 2012 werd gelanceerd op initiatief van de toenmalige minister van Economie en van Cultuur. Via Screen Flanders geeft de Vlaamse overheid audiovisuele producties die een deel van hun budget in het Vlaamse Gewest spenderen, een financieel duwtje in de rug. Belgische producenten kunnen via Screen Flanders tot 400.000 euro terugbetaalbare voorschotten aanvragen als economische ondersteuning voor hun audiovisuele uitgaven binnen het Vlaamse Gewest. Buitenlandse producenten die een aanvraag bij Screen Flanders wensen in te dienen kunnen hiervoor een beroep doen op een Belgische coproducent die aan alle selectievoorwaarden voldoet.
- deAuteurs: geven beurzen voor: Laatstejaarsstudenten van filmscholen, dossieraanleg scenariosteun- fictie langspeelfilm, voor de ontwikkeling van een documentaireproject, deelname aan een opleiding, workshop,…
- Kmo-portefeuille: ondersteunt ondernemers bij aankoop van opleiding en adviesdiensten.
- Kmo groeisubsidie: voor kmo's die een strategische groeisprong willen realiseren.
- PMV: Europese financiële garantiefacliteit ten behoeve van de creatieve, culturele audiovisuele organisaties in Vlaanderen
- Win-Winlening: een jaarlijkse belastingskorting van 2,50% op het openstaande kapitaal.
- Kmo-cofinanciering: een lening van max. 350.000 euro als extra duwtje in de rug.
- Microstart: microkredieten voor starters en gevestigde ondernemers.
- Hefboom: verschillende financieringsmogelijkheden voor individuen, organisaties, bedrijven, verenigingen en openbare besturen.
Belgische initiatieven
- Tax Shelter audiovisuele werken: belastingsvrijstelling voor vennootschappen die investeren in een Europees audiovisueel werk.
- Tax Shelter Start ups: belastingvermindering van 30 of 45% voor particulieren die investeren in het kapitaal van startende vennootschappen.
- Cultureel Samenwerkingsakkoord Vlaamse Gemeenschap en Franse Gemeenschap: subsidieert jaarlijkse een aantal samenwerkingsprojecten